top of page

Václav Sika

Narozen 19. dubna 1955 v Domažlicích.

Václav Sika se systematicky zabývá konkrétním uměním, ornamentem a také hyperrealistickou malbou portrétů, detailů rostlin, ptáků, brouků a starých motocyklů. V tomto případě používá jednotný formát 100 x 120 cm. Dvacet jedna let vedl Galerii bratří Špillarů v Domažlicích, kde uspořádal celkem 120 výstav výtvarného umění. Vedle českých výtvarníků představovali i bavorské umělce.

 

Od roku 1993 je členem Unie výtvarných umělců Plzeň a již pět let je členem Klubu konkretistů České republiky. Loni byl přijat také do Asociace jihočeských výtvarníků. Věnuje se kresbě, malbě, tvorbě objektů, počítačové graficea ilustroval tři knihy spisovatelky Marie Rivai. V roce 2015 vydal životopisnou knihu "Vzpomínky" a v roce 2022 vydal pokračování "Vzpomínky 2".

Od roku 1990 uspořádal více než padesát samostatných výstav v České republice, SRN, Holandsku, Japonsku

a USA. Podílel se také na přibližně šedesáti společenských výstavách v Rakousku, SRN, ČR a Slovensku. Účastnil se mezinárodních sympozií v SRN, České republice a Slovensku.

Je zastoupen ve sbírkách Západočeské galerie v Plzni, Moravské galerie v Brně, Galerie umění Karlovy Vary, Artotéky města Plzně, Galerie Klatovy-Klenová, Galerie výtvarného umění v Hodoníně, Městské galerie Vodňany, Galerie bratří Špillarů v Domažlicích, Centra umění Kvilda, Ministerstva zahraničí ČR - jeho obrazy jsou v prostorách velvyslanectví ČR v Rumunsku a Tokiu v Japonsku a v soukromých sbírkách převážně v ČR a SRN.

Mezi jeho realizace patří například zasedací síň Českého rybářského svazu v Plzni s Ing arch. Hyskovou, kancelář zástupce starosty - radnice v Domažlicích, kanceláře firmy EKOOl s Ing arch. Vojtovou. Společenská síň Domova pro seniory v Domažlicích - aradecor.

V roce 2008 získal stipendium v Künstlerhaus Schwandorf.

Výstava je prodejní a probíhá od 19.4. - 16.5. 2023

Setkání s autorem a zahájení výstavy se uskuteční ve čtvrtek 27.4.2023 od 18:30

Níže uvedená díla a mnoho dalších je možné si osobně prohlédnout a zakoupit v Jakubec Gallery, Vodičkova 28, případně rezervovat na telefonu 723 459 517 nebo emailu info@jakubec-gallery.cz

DSCF7517_edited.jpg
DSCF7536_edited.jpg
DSCF7540_edited.jpg
DSCF7527_edited.jpg
bottom of page